ALIŞABİLMEK

ALIŞABİLMEK

İlk gün… Dün verdiğin kararın sonuçlarını alacağın ilk gün… Her şey yenidir senin için. Mekan, arkadaşlar, görevler… Heyecanlısındır, aynı zamanda korkuyorsundur da. Ne olacak bundan sonra hayatında?

Başlarsın ‘yeni’ hayatının ilk gününe. Tanışırsın ‘yeni’ insanlarla, ‘yeni’ arkadaşlarınla… Seversin, sevmeye çalışırsın en azından.

Tanımaya başlarsın çevrendekileri, benimsemeye başlarsın. Ama aynı zamanda en ufak bir olayda, harekette, sözde aklına gelir eskiler, yaşadıkların. İlk başta çok zor gelir sana, kaldıramazsın. ‘Özlem’ kelimesini taşıyamazsın. Ancak zaman geçtikçe tatlı bir duyguya dönüşür özlemin. Belki de ALIŞMAYA başlamışsındır. Belki de ilk adımıdır alışmaya başlamanın. Ve sen başarıyla geçmişsindir.

Aradan bir süre geçer, belki bir hafta, belki bir ay, belki de bir yıl… Oradaki insanlara kendini daha yakın hissedersin. Herkesi, her yeri benimsemişsindir artık. Yabancılık çekmiyorsundur. Artık ALIŞMAYA giden yolda büyük bir adım daha atmışsındır. Belki de artık ALIŞMIŞSINDIR…

İren Nur ÖZDEMİR    Ekim/2016 ANKARA