“NAMAZ” DİRİLİŞE ÇAĞRI

Mirâcı yaşadık bir namaz sevdâsıyla ki namaz  göz nûru,  dînin direği idi gönüllerde.

Edep Mektebi Kulübünün gerçekleştirdiği “Namaz Dirilişe Çağrı” isimli konferansta İlahiyatçı yazar Ahmet Bulut ‘u ağırlandı.  Konferanstan önce yazar Ahmet Bulut ile Edep Mektebi yönetiminin katılım sağladığı bir röportaj yapıldı.

Edep Mektebi’nin son dönem başkanı Faruk Karababa’nın  selamlama konuşması  yaptığı, sunuculuğunu Edibe Sena Elmas’ın gerçekleştirdiği konferansta idareci, veli, öğretmen ve öğrenciler konferansa büyük bir ilgi gösterdiler.

Hayatın merkezinde olması gereken yüce ibâdet olan namazı anlamayı ve bir namaz kardeşliği oluşturmayı temenni  ettik. Bu sebeple Ahmet Bulut hocamızın anlattığı çeşitli hikâyeler  ve gerçekçi örnekler ile üstü küllenmiş duygularımız filizlendi, hayat buldu.

Ayrıca İlâhi ikramların güzelliğine  şükretmenin en önemli delili olan namazın günümüz insanlarına sunmuş olduğu hüsniyetten bahsedildi.

Konferans sonunda Ahmet Bulut hoca’ya okul ve Edep Mektebi Kulübü asına hediyeler takdîm edildi. Ve yazarımız konferans bitiminde öğrencilerimizin kitaplarını imzaladı.

Namazımız mirâcımız olsun.” temennileriyle Edep Sohbetlerinin 12. sini tamamlanmış olduk. Yenisine sağlık temennileriyle…