Edep Sohbetlerimiz Başladı. Konuğumuz: Selim GÜNDÜZALP

   Edebi,  mektepleştiren ve güzel hasletleri zemin kabul eden  bir hassasiyetle  Edep Sohbetleri’nin 9. su yazar  Selim GÜNDÜZALP’in katılımıyla gerçekleşti.

Samimi,  insanlara sevgiyle bakan GÜNDÜZALP, hayatın özü, insanın bu dünyada varoluş sebebi üzerine muhasebeler  yapmanın yanında,  gönlündeki  ilim-irfan  hazinesinin kapılarını latifeleriyle estetik bir sanatkar inceliğinde dinleyicilerine açtı.

Danışman hocalar İdris TEKİNBAŞ ve Selim GÖK nezaretinde gerçekleşen konferansta; “Dost, dostun mektebinde okur.”  düstûru ile lise öğrencilerimizden konferansı talep ederek GÜNDÜZALP Beyin  “Serap” isimli  kitabını alan ve okuyan  öğrenciler saygı ve samimiyet ile iftihar vesilesi ,  istifade ve öneme haiz olma konusunda  da temsil-i güzin olmuşlardır. Ayrıca  ilköğretim öğrencilerinin istifadesi için küçük bir sohbet de gerçekleştirilmiştir.

Serap kitabıyla alakalı sorular soran öğrencilerimize hayat boyu kullanabilecekleri makul ve orijinal cevaplar verilmiştir.  Günümüzde, içerisinin boşaltıldığı  anneye saygı, ahde vefa, kültürel değerlere sadakat gibi değerlerimize atıflar yapılmış özgün tespitler ve yapıcı uygulamalar ile gençlere dersler verilmiştir.

Konferans bitiminde öğrencilerin kitaplarını imzalamıştır.